Najčastejšie otázky

Nižšie nájdete odpovede na vaše otázky

Rozhodnutie je úplne na Vás. Klaxon Klick ponúka najširšiu ponuku modelov pre všetky terény, od Mini po Monster, od interiéru, po hory.

KLAXON Klick má 5 prednastavených rýchlostných stupňov, ktoré si môžete vybrať na displeji. Maximálna povolená rýchlosť sa od februára 2023 zvyšuje na 20 km/h.

Vždy záleží na výbere batérie. V ponuke sú 3 modely – Race, Race Lite a Fly Race a tým taktiež zodpovedá možný dojazd od 12 až do 50 km za štandardných podmienok, tzn. rýchlosť 1, rovný povrch a hmotnosť užívateľa 70 kg.

Batérie, ktoré sú esteticky rovnaké, sa dajú rozlíšiť podľa dojazdu. Pri cestovaní lietadlom sa často vyžaduje, aby batéria nepresiahla 300Wh.

DOSTUPNÉ VERZIE:

  • Race: Lítiová 48V x 11,6 Ah, 528 Wh, hmotnosť 3,0 Kg
  • Lite: Lítium 48V x 5,8 Ah, 280 Wh, hmotnosť 2,0 Kg
  • Fly: Lithium 48V x 2,9 Ah, 140 Wh, hmotnosť 1,0 Kg

Batéria Race potrebuje približne 5,5 hodiny, batéria Race Lite približne 3,5 hodiny a batéria Fly Race približne 1 hodinu. Pretože sa jedná o lítium-iónové akumulátory, je možné batérie dobíjať bez čakania na ich úplné vybitie.

Áno, niektoré modely Klick sú vybavené vyhradeným tlačidlom, ktoré aktivuje inteligentný tempomat. Táto funkcia bude udržiavať pevnú rýchlosť ako do kopca, tak z kopca.

Áno, Klick je možné nainštalovať aj do skladacích invalidných vozíkov, pretože priečnik je možné ľahko sňať, pokiaľ je nutné vozík zložiť. Na vykonanie tejto operácie je nutné iba odstrániť upevňovacie kolíky, ktoré ho držia pripojené k objímkam na ráme.

Áno, Klick je certifikovaný na prekonanie svahov do 6°/10%. Na uľahčenie trakcie kolies pri stúpaní je tiež možné zakúpiť prídavné závažia pre inštaláciu na prednej vidlici.

Áno, jediné hlásené obmedzenie sa týka prenosnosti batérie. Medzinárodná legislatíva stanovuje, že batéria uložená v batohu alebo podobne cestuje v kabíne spolu s cestujúcim. Vždy je nutné možnosť prepravy konzultovať s leteckou spoločnosťou.

 

Pri cestovaní lietadlom sa často vyžaduje, aby batéria nepresiahla 300Wh. Na cestovanie lietadlom môžete použiť batérie Fly (140 Wh) a Lite (280 Wh) – certifikát TU. Batérie, ktoré sú esteticky rovnaké, je medzi sebou možné rozlíšiť podľa dojazdu/kapacity. 

DOSTUPNÉ VERZIE:

  • lítiová 48V x 11,6 Ah, 528 Wh, hmotnosť 3,0 Kg
  • Lite: Lítium 48V x 5,8 Ah, 280 Wh, hmotnosť 2,0 Kg
  • Fly: Lithium 48V x 2,9 Ah, 140 Wh, hmotnosť 1,0 Kg

Áno, samozrejme, náhradné diely je možné dodať, stačí popísať, čo sa poničilo (napr. pri transporte a pod.)

Áno, KLICK je možné používať aj jednou rukou. Ovládacie prvky však musia byť z bezpečnostných dôvodov kedykoľvek prístupné a použiteľné. Pokiaľ to nie je možné, dodávame špeciálne sklopné riadidlá. Jednoduchým pohybom “push and pull” riadidlá tlačené smerom k vám zrýchlia, vytlačené von brzdia.

Áno, voliteľne je možné mať na Klaxon Electric, Power a Race aj offroad plášť. Oceníte ho napríklad “na mokrej tráve na chalupe”.

Model Monster má samozrejme vždy široké offroad obutie typu Fatwheel.

Áno, systém Klaxon je možné kombinovať aj s novým typom rámu Küschall.

  1. Ak chcete použiť stredovú vzperu Klaxon, nemusíte sa vôbec pozerať na štvorcovú rúrku, pretože na rozhraní poťahu sedadla sa zmení na “okrúhlu”. A Klaxon je na to samozrejme pripravený.
  2. Ak sa rozhodnete pre laterálnu (bočnú) montáž, Klaxon má samostatný adaptér príslušného tvaru.

 

Výber je teda na vás a pohony Klaxon sú pripravené na obe možnosti montáže.

prídavný pohon na vozík Küschall

Máte ďalšie otázky?

Scroll to top